Manisa’nın Kula ilçesinde tütün ve tütün mamullerinin kapalı alanlarda kullanılmasının önüne geçilmesi için denetim yapıldı.

 

Yapılan denetimlerde sigara içilmez yazıları, kül tablaları olan esnaflar uyarıldı. Denetimlere Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar, sağlık denetçileri, Kula İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser yardımcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen katıldı. 

 

Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar yaptığı açıklamada “Sigara denetimi yapan ekiplerimiz kapalı alanlar başta olmak üzere özel işyerlerinde sigara içilip içilmediği konusunda bilgilendirme ve denetim yapmaktalar. Genelde olarak esnaflarımızın kurallara uyarak duyarlı oldukları görülmektedir. Temennimiz tüm vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın gerek sağlık gerekse ekonomik yönden zararı olan sigara kullanımından uzak durmalarıdır. Bu denetimler hafta da 2 gün olmak üzere farklı ilçelerden gelen kontrolcüler tarafından devam edecek, vatandaşlarımız zor durumda kalmaması için kurallara uymalılar” dedi.

 

Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımızın destek amacıyla ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattını aramalarını söyleyen Kaçar; “Denetimlerimizde vatandaşlarımıza; 4207 sayılı kanun ve pasif etkilinim konularında  ALO 184 SABİM, Yeşil Dedektör Mobil uygulaması, 155-156 nolu telefon numaralarına bildirimde bulunabilecekleri hususunda ve sigara bırakmak isteyenlere Sigara Bırakma Danışma Hattını (ALO 171) aramalarına yönelik bilgilendirmeler yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Deniz, Esnafı Ziyaret Etti
Vali Deniz, Esnafı Ziyaret Etti
Vali Ahmet Deniz’in 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
Vali Ahmet Deniz’in 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı