TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ELİNDEN ALINARAK BÖLGE ASIL SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECELTİR

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ELİNDEN ALINARAK BÖLGE ASIL SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECELTİR

Manisa Kula Diyanet Sen üyeleri, Fırat’ın doğusun da yuvalanmış terör örgütlerinin bölgeden temizlenmesi ve güvenli bir bölge oluşturulması için Türk silahlı kuvvetlerinin başlatmış olduğu “Barış Pınarı” askeri harekâtına destek olmak için Kula Kent meydanında bir araya gelerek basın açıklamasında bulundular.

 

Basın Açıklamasına Kula Müftüsü Kamil Kırkız, Diyanet Sen Kula Temsilcisi Ali Osman Sönmez ve sendika üyeleri katıldı.

 

Diyanet Sen Kula Temsilcisi Ali Osman Sönmez  “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile emperyalizmin oluşturmak istediği terör koridorunun önünü kesen devletimiz, Fırat’ın Doğusuna yönelik bu harekâtla, emperyalizmin taşeronluğunu yapan PKK/PYD terör örgütünü süpürerek bölgeyi asıl sahiplerine teslim etmeyi amaçlamaktadır.

 

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi devletimiz, Barış Pınarı Harekatını da uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak gerçekleştirmektedir. Suriye ile 911 km sınırı olan Türkiye’nin, hemen güneyinde emperyalizmin stratejileri doğrultusunda hareket ederek huzur ve güven ortamına musallat olan taşeron terör örgütleriyle mücadelesi uluslararası hukuktan kaynaklanan en tabii hakkıdır.

 

On bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yetkilileri her zemin ve şartta “Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız” açıklaması yapmaktadır. Fakat, hiçbir değeri tanımadan insanları katleden, şehirleri yerle bir ederek Suriye’yi imansızlaştıran stratejilerin emperyalist mimarlarının ve gerçekleştirdiği her sınır dışı operasyonla birlikte Türkiye’yi “işgalci” diyerek karalayanların sözleri her defasında boşa düşmektedir. Kaldı ki, milletimizin de devletimizin de hafızasında Suriye Arabıyla, Kürdüyle Türkmeniyle, Nusayrisi, Sünnisiyle kardeşlerimizin yurdudur.

 

Sönmez, Türkiye kendi sınırlarını korumak için bu harekatı başlatmıştır ve bunu da başarı ile sonuçlandırarak bölgesin huzura kavuşmasını sağlayacaktır” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı