KULA KARMA OSB’DE ARSA BİRİM FİYATLARI BELLİ OLDU

Kula Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Manisa Valisi  Ahmet Deniz  başkanlığında bugün Kula Belediyesi Ek Hizmet Binasında toplandı.

 

Toplantıya Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Kula Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Toplantısında önemli kararlar alınarak alt yapı çalışmaları başlandı.

 

Kula Belediyesi Ek Hizmet binasında gerçekleşen Toplantı iki ana gündem maddesi ile toplandı. Toplantının gündem maddeleri;

 

Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Tosun yaptığı açıklamada sayın valimiz ve kaymakamımızın başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıda iki ana gündem maddemizi görüştük ve karara bağladık.

 

  1. Alt yapı projelerinin Zafer Kalkınma Ajansı ile yapılması
  2. Kula Organize Sanayi Bölgesindeki arsaların metre kare satış fiyatlarının belirlenmesi.

 

Toplantıda kararlar doğrultusunda 257,6 hektar Altyapı Uygulama Projeleri ve 220 ada 129 parselde bulunan 816.844,52 m2 taşınmazın Parselasyon Planlarının hazırlanması işi için gerekli olan maddi kaynak  Kula Deri İhtisas ve Karma OSB’de bulunmadığından, yatırımcı firmalarımızın önünün açılabilmesi ve işlemlerin hızlandırılabilmesi için Zafer Kalkınma Ajansı olarak ilgili mevzuat gereği ilimiz ve bölgemizin kalkınmasında büyük fayda sağlayacak söz konusu proje ve planların Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yaptırılması için gerekli başvurusunun yapılmasına;  Kula Deri İhtisas ve Karma OSB için 1. Etap parsellerinin tahsisinde (arsa bedeli)  4562 sayılı Kanunun 56 maddesine göre;  yaklaşık altyapı maliyetleri ve Gerçekleşen taşınmazların  satış bedelleri  ve İdari Giderler baz alınarak arsa m2 birim fiyat 89,00 TL olarak belirlenmesine, Arsa Tahsis ücretlerin % 30 peşin geri kalan kısmı 6 aylık dönemlerde 4 taksitle 2 yıl içerisinde ödenmesi kararı alındı.

 

Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Tosun, toplantı sonrasında valimiz Ahmet Deniz kaymakamımız Kemal Duru ve OSB Yönetim Kurulu Üyelerine yapılan çalışmalar için teşekkür ediyorum dedi.

KULA KARMA OSB’DE ARSA BİRİM FİYATLARI BELLİ OLDU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı