BAŞKAN TOSUN EL SANATLARI STANTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bu içerik 74 kez okundu.

12. si düzenlenen Egeli İller tanıtım fuarına katılan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Afyon ve Kütahya dan fuara katılan kadınların hazırlamış olduğu el sanatları sergilerini gezdi.

Sergide bulunan ürünler hakkında bilgiler alan Başkan Tosun yapılan el sanatlarını inceledi. Başkan Tosun yaptığı açıklamada “Bu tür aktiviteler le düzenlenen programlarla hanımlarımızı yönlendirmenin ne denli önemli olduğu bir kere daha gördük. Yapılan el sanatlarının hepsi birbirinden güzel, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezinde görev yapan Nihal Şatır yaptığı açıklamada “1993 yılından bu yana Afyon Kocatepe üniversitesi sinde çeşitli birimlerde görev aldım şuan müdürümüz Latife ÖZDEMİR le birlikte Yaşam boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde görev yapmaktayım merkezimizde el sanatları üzerine kurslar düzenliyoruz düzenlediğimiz 2018 2019 eğitim öğretim dönemi rölyef kursuna katıldım ve daha sonra kendim uğraşarak geliştirip değişik tablolar yapmaya başladım yapıp hazırladığım çalışmaları gördükçe bana terapi oldu ve çok zevk aldım sanatla ilgilenmek istedim bir çok ilde sergiler açtım bugün de Ankara da 12. Si düzenlenen Egeliler tanıtım fuarına 20 çalışmamla katıldım standıma ilgi ve alakanın yoğun olduğunu gördüm buda benim çalışmalarımı daha da ileri götürmeye sağlayacak amacım tabi ki de yaptığım ürünleri satıp ekonomime katkı sağlamak olsa da yapmış olduğum bu ürünleri binlerce kişiyle paylaşmak beni mutlu ediyor. Ev hanımlarımızın el sanatlarını önem vermelerini istiyorum” dedi.

Şatır “Standımızı ziyaret eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a teşekkür ediyorum kendisinin el sanatlarıyla ilgisini gördüm Kula da da kadınlara yönelik çalışmaların olduğunu öğrendik kendisi de bu tür çalışmalar hakkında bilgi aldı tabi ki bize düşen bir yardım olursa Afyon dan Kula ya destek vermeye hazırız dedi.

BAŞKAN TOSUN EL SANATLARI STANTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SERBEST GÜNDEM” KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
“SERBEST GÜNDEM” KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
"ŞANLI YANVAR!"