Reklamı Geç
Advert

Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 16.03.2020 Tarihli ve 2020/03 Sayılı Kararı

Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 16.03.2020 Tarihli ve 2020/03 Sayılı Kararı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Kovid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere aşağıdaki kararların alınmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıran; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, bar, pavyon, diskotek, gece kulübü, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, çay ocağı, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (ateri, playstation, vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA, spor merkezlerinin faaliyetleri durdurulacaktır. Bunların dışında bir adla ruhsatları da olan işyerlerinin yukarıda anılan bölümlerinin faaliyetleri durdurulacaktır. 

İddia/Ganyan Bayii olarak faaliyeti sürdüren işletmelerin faaliyetleri devam edecek, ancak bu işletmelerin içinde yer alan, vatandaşlarımızın toplu olarak yarış sürecini ve sonuçlarını takip ederek vakit geçirdikleri kafe, oturma alanı, vb. yerlerin faaliyetleri durdurulacaktır. 

Otellerin faaliyetleri devam edecek, ancak vatandaşlarımızın toplu olarak bulundukları SPA, hamam, sauna, masaj salonu, spor merkezi, disko, kafe vb. faaliyetleri durdurulacaktır. 

Lokantalarımızda birbirlerine çok yakın mesafede yemek yenilmesinin önüne geçilebilmesi için vatandaşlarımızın arasında en az 1 (bir) metre mesafe bulunacak şekilde masa düzeni kurulması sağlanacaktır. 

Vatandaşlarımızın toplu olarak bir arada bulunduğu, mahallelerimizde yapılan hayır yemeği, bahar Şenliği, taziye evleri faaliyetleri vb. faaliyetler durdurulacaktır. 

Sivil toplum kuruluşlarının (dernek, vakıf) genel kurulları ve eğitimler dahil her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) ertelenecektir. 

Kararların ve kararlara uymayanlar hakkında ilgi yasa hükümlerine göre işlem yapılacağının belediyelerimiz eli ile ilgililere tebliğ edilmesine; belediyelerimiz ve genel kolluk kuvvetlerinin iş birliği içinde kararların uygulanmasını takip etmelerine oy birliği ile karar verilmiştir.

Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 16.03.2020 Tarihli ve 2020/03 Sayılı Kararı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ