Reklamı Geç
Advert

Asılsız Bilgi Paylaşımına Soruşturma Başlatılıyor

Dünya genelinde hızla yayılan ve ülkemizde de görülmesinin ardından tedbirler alınan Covid-19 Korona virüs ile ilgili asılız bilgiler ve sahte paylaşımlar, gündemi daha da çok karıştırıyor. Kula’da da asılsız bilgilerin paylaşılması ile ortaya çıkan yanlış bilgilerin paylaşan vatandaşlar hakkında soruşturma başlatılıyor.

 

Dünya genelinde yayılan ve ülkemizde de vakaları görülen Covid-19 Korona virüsünün daha fazla yayılmaması için ilgili makamlar tarafından tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu süreçte resmi açıklamaların dışında ortaya çıkan asılsız paylaşımlar da panik yaratmaya devam ediyor. Bu konu ile ilgili de gerekli işlemler ilgili makamlar tarafından sürüyor.

Kula’da da son günlerde ortaya çıkan asılsız paylaşımlar ilçe halkını tedirgin etmeye başladı. Son olarak ilçeye bağlı bir mahallede öksürük şikayeti ile hastaneye başvuran 60 yaş üstü bir vatandaşın testinin pozitif çıktığı yöndeki bilgiler ilçe gündemini karıştırdı. Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ile asılsız bilgileri gündeme getiren vatandaşlar hakkında da soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

 

Öte yandan ülkemizde olduğu gibi Kula’da da korona virüsü ile mücadele devam ediyor. İlgili makamlarca gerekli tedbirler alınırken, virüs belirtileri olarak görülen hastalıklar şikayeti ile hastaneye başvuran vatandaşların da gerekli testler yapılması için ilgili yerlere gönderilip, hastanede tedavi altına alınıyorlar.

Asılsız Bilgi Paylaşımına Soruşturma Başlatılıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ