Reklamı Geç
Advert

Kula Vefa Sosyal Destek Grubu, Yaşlıların İhtiyaçları İçin Mesaide

Kula’da Vefa Sosyal Destek Grubu Koordinasyon toplantısında, ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama getirilen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere alınacak tedbirler görüşüldü.

 

Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile; 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda,

parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri yasaklandı. 65 yaş ve üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla her il ve ilçede Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturuldu.  Kula Kaymakamı Kemal Duru başkanlığında gerçekleştirilen Kula Vefa Sosyal Destek Grubu koordinasyon toplantısına, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutan V. Mehmet Uçak, İlçe Emniyet Müdür V. Mustafa Yıldırım, İlçe Müftüsü Kamil Kırkız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmail Danaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar,  kamu kurumlarından temsilciler ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Kula Belediyesi Ek Hizmet Binasında yapılan toplantıda, Kula Vefa Sosyal Destek Grubunun koordinasyonunun sağlanması amacıyla alınacak tedbirler, görevli araç ve personellerin belirlenmesi görüşüldü. Vefa Sosyal Destek Gruplarının, ihtiyaç olması halinde kısıtlama/yasaklama getirilen, özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlanacağını belirten Kaymakam Duru, bu vatandaşlarımızın 112, 155, 156, 153, 0236 816 54 78 numaralı hatları arayarak ihtiyaçlarını bildirebileceklerini söyledi.

Kula Vefa Sosyal Destek Grubu Yaşlıların İhtiyaçları İçin Mesaide
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
MANİSA’DA CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTIRILDI
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ
İLETİŞİM ÇAĞI VE ÜNİVERSİTELERİMİZ