Kaymakam Duru Pazar Yerinde Alınan Önlemleri İnceledi

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan ek genelgeye göre, pazar yerlerine kontrollü giriş ve çıkışların başlamasının ardından Jandarma, Polis ve Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini artırarak, çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Buna göre, Pazar yerleri üç noktadan girilebilmesi için bariyerlerle kapatıldı.

Pazarcı esnafına Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi ve Manavlar Derneği tarafından eldiven ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Giriş noktalarında vatandaşlar ellerini dezenfekte ettikten sonra zabıta ekiplerinin dağıttığı maskeleri alarak pazar yerlerine alınmaya başlandı.

Maske ve eldiven denetiminin de yapıldığı pazar yerlerinde, zabıtalar tezgahların üçer metre aralıklı olması için kontroller yaptı.

Ekipler, tezgahlardaki ürünlere dokunmamaları ve pazarlara çocukları ile gelmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Kula Kaymakamı Kemal Duru, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ek genelge uyarınca tedbirleri arttırdıkları ve alınan tedbirler kapsamında kolluk kuvvetleri vasıtasıyla denetimleri arttırarak devam ediyoruz. Sosyal izolasyon ve kişisel hijyen kurallarına uyulduğu sürece virüs ile etkili bir mücadele olacağını söyledi.

Kula Kaymakamı Duru açıklamasında, "Tüm memleket olarak Kovit-19 virüsü ile mücadele ediyoruz. Virüs sile mücadelede en önemlisi sosyal izolasyon ve hijyen. Bu manasıyla pazar yerlerimiz yoğunluğun olduğu alanlar. Bakanlık tedbirlerinin ve İl ve İlçe Hıfzıssıhha kararlarımızın uygulandığını görmek amacıyla Kula Belediyemiz ve Kolluk Kuvvetlerimiz  ile birlikte pazarımıza geldik. Aldığımız kararlar doğrultusunda pazartesi günleri pazar yerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla müstahsil pazarını cuma gününe taşıdık. Haftanın iki gününe yayılan pazarımız sayesinde de yoğunluğu azaltmış olduk. Bu gün ise alınan bu kararın ne kadar yerinde bir karar olduğunu yerinde görmüş olduk. Vatandaşlarımızın meyve ve sebzeleri seçemeyeceğini, ellememesi gerektiğini belirtmiştik. Bir çok noktada uyarı yazılarını gördük. Pazar yerine içeride bulunan esnaf sayısının iki katı kadar müşteri alınmasını sağlıyoruz. Bu sayede pazar yerinde yoğunluğu azaltmış olduk ve sayının sürekli olarak aynı kalmasını sağladık. Alınan kararların esnafımız tarafından uyulduğunu görmek bizleri sevindirdi. Esnaf arkadaşlarımıza bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaymakam Duru Pazar Yerinde Alınan Önlemleri İnceledi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Deniz, Esnafı Ziyaret Etti
Vali Deniz, Esnafı Ziyaret Etti
Vali Ahmet Deniz’in 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
Vali Ahmet Deniz’in 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı