Duru “Rabbimiz Bir Daha Böyle Karanlık Geceler Yaşatmasın”

Haberin galerisi için tıklayın!

15.07.2016 tarihinde gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle, insanların hain darbe girişimine karşı bilinçli ve duyarlı olmaları ve darbe girişimini sırasında şehit olan ve yaralanan gazilerimizin hatırasını yad etmek maksadıyla programlar düzenlendi.

Program ilk olarak Kula Şehitliğinde başlarken şehitlikte Kuran tilavetinin okunmasının ardından Kula İlçe Müftüsü tarafından dua edildi. Şehitlik ziyaretinden sonra 10 okula 15 Temmuz Şehitleri anısına 10 fidan dikildi. Fidan dikiminin ardından gaziler derneği ziyaret edildi.

Kula İlçe Kaymakamı Kemal Duru yaptığı açıklamada “15 Temmuz 2016 yaşanan terörist başı Feytullah Gülen idaresindeki teröristler tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasının 4. Yılında yine o zamanki şehitlerimiz gazilerimiz ve milyonlar gibi buradayız demek için Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında öğle namazı öncesinde okunan Kuran’ı kerimlerin duasını yaptık Allah kabul etsin, Allah bu dua hürmetine vatanımızdaki tüm belalardan uzak tutsun, programımız ilk olarak şehitlik ziyareti ile başladı tüm şehitlerimize Rabbimizden rahmet diledik tüm şehit ailelerimizin ailelerine tekrar sabır diliyorum programımıza Manisa Valiliğimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 251 şehidimiz adına fidan dikme etkinliği gerçekleştirdik 17 ilçemizde 10’ar adet sembolik olarak şehitlerimizi unutmadığımızı ve unutmayacağımızı belirtmek istedik, karışık duygular içerisindeyiz bir yandan vatanımızı kurtardığımız için milli irademize demokrasimize sahip çıktığımız için mutluyuz bir yandan da şehitlerimiz için hüzünlüyüz dua ediyoruz ama düşmanımız ne kadar çok olursa olsun nasıl Çanakkale de nasıl yılmadıysak nasılsa kurtuluş savaşında yılmadılarsa vatanını korumak için bayrağını indirmemek için hazır olduğunu yine gördük tüm şehitlerimizin kahramanlıklarını unutmamak için nesilden nesile aktarmak için bu etkinlikleri düzenliyoruz ki bu bizim devletimize olan borcumuz yüze Rabbimiz bir daha böyle karanlık geceler yaşatmasın bizlere” dedi.

Programa Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula protokolü, daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler  ve müftülük personeli katıldı.

Programın devamında şehir içerisinde bisiklet turu gerçekleştirilecek, Kula Kent Meydanında  saat 21.00’de başlayacak olan program sabah namazında sona erecek.  

Duru “Rabbimiz Bir Daha Böyle Karanlık Geceler Yaşatmasın”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şehit Ailelerinden İl Jandarma Alay Komutanı Yıldırım’a Ziyaret
Şehit Ailelerinden İl Jandarma Alay Komutanı Yıldırım’a Ziyaret
VESTEL'İ YIPRATMANIN KİME NE FAYDASI VAR?
VESTEL'İ YIPRATMANIN KİME NE FAYDASI VAR?