Advert

Kula’nın Evladı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Kula’da

Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz 2020 tarihinde Artos Dağı'na çarparak düşen uçakta şehit olan polis memuru Onur Ramazan Bayram’ın Alaşehir’de ki cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Alaşehir’de ki cenaze töreninden sonra bir dizi incelemeler için memleketi Kula’ya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na inşaatı devam eden Gençlik merkezi önünde Kula protokolü tarafından karşılandı. Kasapoğlu daha sonra yapımı devam eden gençlik merkezi inşaatını yerinde inceledi ve inşaat hakkında yüklenici firmadan  bilgiler aldı, İncelemelerden sonra aile çay bahçesindeki programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu çay bahçesinde Kula’da Değerli Zamanlar Projesinde yer alan öğrenciler, vatandaşlar ve çocuklar karşıladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada “Kula’da Değerli Zamanlar” projesine katılan tüm çocukları tebrik etti ve öğrencilere bilgiler verdi. Kasapoğlu “Sizler için önümüzdeki günlerde çeşitli çalışmalarımız olacak sanat ile ilgili kültür ile ilgili ilim ile ilgili, çünkü bizler sizlerin yarınlara çok daha güçlü çok daha donanımlı olmanızı istiyoruz, sizlerin sevdiğiniz branşlarda kendinizi geliştirmenizi istiyoruz onun için bu güne kadar sunduğumuz bütün imkanları bundan sonra da sunacağız. Gençlik merkezi inşaatımızı inceledik inşaatımız en kısa sürede iki yada üç ay içerisinde bitecek inşallah inşaat bittiğinde sizler orada spor aktivitesi hem de kendinizi geliştireceğiniz çalışmaları 7/24 açık olacak olan gençlik merkezimizde yapabileceksiniz inşallah Kula’mız ve siz değerli gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun, bunun yanında spor kompleksimizin de inşaatı devam ediyor orası da iki hafta içerisinde siz değerli gençlerimizin hizmetinde olacak orada yüzme bilmeyen tüm gençlerimize yüzmeyi öğreteceğiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun konuşmasından sonra Kula’da Değerli Zamanlar projesi kapsamında müzik eğitimi gören öğrenciler sazlarıyla Bakan Kasapoğlu’na şarkı söylediler.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kula’da kendi evini kütüphaneye çeviren Raziye Uysal’a da bir süre sohbet etti. Uysal yaptığı kültürel etkinlikle ilgili olarak çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Uysal “Sayın bakanım sizleri aramızda görmek büyük bir şeref, mutluluk bizler çocuklarımızla kitap okuma alışkanlığı kazanmaya çalışıyoruz Covid-19 la mücadele sürecince başladığımız kitap okumada ilk başladığımızda üç beş kişi idik ama şuan 95 kişiye ulaştık 95 çocuğumuz 100’ün üzerinde kitap okudular ama kitap yetersizliği yaşıyoruz Sayın belediye Başkanımız çok sağ olsun manav kasalarından kitaplık yapmıştık başkanımız kütüphanemize destek oldu düzenledi çevremizdeki insanlar elinden geldiği kadar destek olamaya çalışıyor ama sizlerden de kitap desteği bekliyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Böyle bir etkinliği düzenlediğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizde kütüphanenize bundan sonra sürekli Kitap desteğinde bulunacağız ayrıca kütüphanenize bir adet de bilgisayar hediye edeceği” dedi.

Raziye Uysal Bakan Kasapoğlu’na kendisi ve öğrencileri adına teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu çay bahçesindeki programdan sonra inşaatı devam eden Spor Kompleksine ziyaret etti ve yüklenici firma yetkilisinden inşaatın durumu hakkında bilgiler aldı. İnşaatı 2 hafta sonra bitecek olan spor kompleksini yerinde inceleyen Bakan Kasapoğlu Sentetik saha yanında yapılacak olan cirit alanında incelemelerde bulunan Kasapoğlu cirit sahasının eksikliklerinin giderilerek bir an önce inşaatının başlayarak bitirileceğini söyledi.

Bakan Kasapoğlu beraberindeki heyet akşam yemeği için Kula Kent ormanına çıktılar. Bakanın programına Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Bakan danışmanları, İl Gençlik Spor Müdürü Yunus Öztürk, Kula İlçe Gençlik Spor Müdürü Sait Bozer,  Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Kula da ki siyasi partilerin ilçe başkanları, STK Başkanları, Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Kula’nın Evladı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Kula’da
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
SÖZDE YALAN  TERMİNATÖRLERİ!
SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ!