Başkan Palabıyık, Bir Olmanın Birlik Olmanın Nişanesidir Bayramlar

Başkan Palabıyık, Bir Olmanın Birlik Olmanın Nişanesidir Bayramlar

Kula AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Palabıyık, bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu dile getirerek, “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.

Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.

Bu günler, Milli birlik ve beraberliğimize daha da ihtiyaç duyduğumuz, dışarıdan gelen saldırılara tek vücut cevap vermemiz gereken zamanlardır.

Kadim Türk Devleti Osmanlı'nın, bizlere bıraktığı mirasların korunması ve kullanılmasında millet olarak sahip çıkma, emanetleri yarınlara, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bırakmak için mücadele zamanıdır. Ayasofya-i Kebir Camisinin aslına rücu bulduğu bu zamanda, tam da ikinci cuma namazının Kurban Bayramının 1. gününe denk gelmesi, bizleri manevi olarak daha da kuvvetlendirmeli, birliğimizi beraberliğimizi arttırmalıdır. İçimizdeki dargınlıkları bırakmalı, milli bir dirilişin yaşandığı bu mübarek günde el ele vererek büyümeli iri olmalıyız.

Değerli hemşehrilerim, Bizlere düşen görev; zenginiyle fakiriyle, yaşlısıyla genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.

 

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.

 

Bu bayramda, maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovit-19) ile ilgili tehdit geçmiş değil. Bundan dolayı tüm hemşerilerimin alınan tedbirlere uymasını önemle rica ediyorum. Milletçe el ele vererek büyük bir dayanışma örneği sergilediğimiz bu günler de geçecek ve sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günlere kavuşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın, Kulalı hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Palabıyık Bir Olmanın Birlik Olmanın Nişanesidir Bayramlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şehit Ailelerinden İl Jandarma Alay Komutanı Yıldırım’a Ziyaret
Şehit Ailelerinden İl Jandarma Alay Komutanı Yıldırım’a Ziyaret
VESTEL'İ YIPRATMANIN KİME NE FAYDASI VAR?
VESTEL'İ YIPRATMANIN KİME NE FAYDASI VAR?