Advert

ÜLKE SARILMIŞ HANGİNİ BOYKOT EDELİM?

ÜLKE SARILMIŞ HANGİNİ BOYKOT EDELİM?

Bugünkü köşe yazımı sadece bir konu üzerine değil, genel olarak son günlerde yaşadığımız ve duyduğumuz konular üzerine olacaktır. Dilimizin döndüğünce naçizane fikirlerimi yazmaktan mutluluk duyacağım.

ASKIDA EKMEK KONUSUNDA BAHÇELİ VE ERDOĞAN POLEMİĞİ

Son köşe yazımda Bahçeli'nin askıda ekmek kampanyasından bahsetmiştim. 21.yüzyülın Türkiye'sinde askıda ekmek bana göre gerilerde kalmış bir gelenekti. Nitekim sayın Erdoğana aynı soru sorulunca sayın cumhurbaşkanı'nın rengi bir anda değişti. Soru soran gazeteciye dönerek " Bırakın Allah’ınızı severseniz ya… Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de ya… Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de ya… İnanıyor musunuz bunlara? diyerek cevapladı. O zaman akıllara şu soru geliyor. Ülkemizde askıda ekmeğe muhtaç insan var mı yok mu? Sayın Bahçeli'ye göre var. Ama sayın Erdoğana göre yok. Ya da var hükümet bunu söylemek istemiyor. Bunun en iyi kararını halkımız verecektir.

HEP BİZİM ÜLKEMİZ Mİ BOYKOT YAPACAK?

Fransa başkanı Macron'un sultanlar sultanı efendimize hakaretler yapması, Macron'un şımarık, cahil ve zavallı olduğunu gösteren bir delildir. Macron ya da kim olursa olsun efendimizle ilgili ne söylerlerse söylesinler müslümanların umurunda bile olmaz. Çünkü güneşin balçıkla sıvanamayacağını bizler çok iyi biliyoruz.

Peki biz müslüman ülkelerin hiç mi suçu yok? Biz konuşturmuyor muyuz bu insanları? Niye Osmanlı zamanında konuşamıyordu bu insanlar? Neden hakaret edemiyorlardı bir düşünün? Ne yani kendini bilmez bir lider, efendimize hakaret edecek ve bizde elimizden hiç bir şey gelmeyerek hemen o ülkenin mallarını boykot edeceğiz öylemi?

Biz Müslümanlar olarak peygamberimize yapılmış hakareti asla unutmayız. Gereken tepkinin verilmesi için tüm Müslümanlar vazifelidir.

İslam’ı daha güzel yaşamak, islam’ı daha güzel anlamak, islam’ı hayatımızın merkezine koymak.  Örnek alınacak kıskanılacak bir yaşam tarzını ortaya koymak, israftan kaçmak, ülkesi için çalışmak, teknoloji üretmek.

YABANCI ŞİRKETLER HER YERİMİZİ SARMIŞ, UYANALIM ARTIK...

Artık milli ve yerli diye bir şey kalmadı ülkemizde. Hangi ürünün kime ait olduğu belli bile olmuyor. El altından satılan hisseler, adı değişmeyen firmalar, Türk malıymış gibi gösterilen ürünler. İçtiğimiz su, içtiğimiz süt, yediğimiz peynir, ekmek, giyim, teknoloji, sağlık, banka, çoğu satılmış durumda. Hem de yabancılara.Mesela  Yıldız Holding bünyesindeki Ak gıda bundan beş yıl önce Fransız gıda devi GROUPE LACTALİSE Satıldı.

Her ülkemize saldırı olunca boykot etmeye kalkarsak bizim ülkemiz sıkıntı yaşar. Bir çoğunuz yerli diye bildiğiniz, boykot etmeye kalkınca nelerin olabileceğini aşağıda vereceğim hangi ürün kime ait okuyunca gözlerinize inanamayacaksınız. Evet üretimin olmadığı ya da üretenin sahip çıkılmadığı bir ülke olduğumuz sürece, biz kimseyi boykot edemeyiz.

İşte yerli diye bilinen ve yabancılara sattığımız firmalardan bazıları:

Telsim İngilizler’e, Araç muayene işi Almanlar’a, Başak Sigorta Fransızlar’a, Adabank Kuveytliler’e, Avea Lübnanlılar’a, Tekel’in İçki Bölümü Amerikalılar’a, Tekel’in Sigara Bölümü ABD ve İngilizler’e, Finansbank Yunanlılar’a, OyakbankHollandalılar’a, Denizbank Belçikalılar’a, Türkiye Finans Kuveytliler’e, TEB Fransızlar’a, Cbank İsrailliler’e, MNG Bank Yunanlılar’a, Dışbank Hollandalılar’a, Yapı Kredi’nin yarısı İtalyanlar’a, Beymen’in yarısı ABD’lilere, Enerjisan’ın yarısı Avusturyalılar’a, Garanti’nin yarısı Amerikalılar’a, Eczacıbaşı İlaç Çekler’e,İzocam Fransızlar’a, Demir Döküm Almanlar’a, Döktaş Finli’ye, POAŞ Avusturyalılar’a, Migros İngiliz’e, TGRT (Fox) Amerikalı’ya,MNG Kargo Dubaililer’e

İşte değerli okurlarım, gelin siz boykot edin. Bir dönem bu firmaların tamamı yerli ve milliydi. Emperyal güçler o kadar iyi çalışmış ki, elimizde avucumuzda ne varsa sömürmüşler. Artık savaş cephede değil, masa başında parayla yapılıyor.

Tez zamanda uyanan ve gerçekleri gören bir halk olmak dileğiyle...

 

 

 

 

ÜLKE SARILMIŞ HANGİNİ BOYKOT EDELİM?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
SÖZDE YALAN  TERMİNATÖRLERİ!
SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ!