Kula Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Kula’nın geleceğine yönelik kararların alındığı Kula Belediyesi Kasım Ayı Belediye meclis toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlığında toplandı.

Kula Belediyesi Kasım Ayı Belediye meclis toplantısı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un açılış konuşmasıyla başladı. Kula Belediyesi ek hizmet binası meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Başkan Tosun, gündem öncesi yaptığı konuşmada geçtiğimiz cuma günü İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı tedavisi devam edenlere de acil şifalar diledi. Başkan Tosun, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin altını çizerek merkezi yönetimin yanında yerel yönetimlerin Belediye Meclislerinin de deprem gerçeği karşısında üzerine büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. Başkan Tosun’un depremle ilgili verdiği bilgilerin ardından meclis gündemine geçildi. Başkanlıktan ve birimlerden gelen 4 gündem maddesi ve gündeme ilave edilen 4 ek gündem maddesi olmak üzere 8 konu görüşülerek mecliste karara bağlandı.

Kenger Kültür ve Dayanışma Derneği’ne Salon Tahsis Edildi
Meclis gündeminde görüşülen, Kula Belediyesi ve hayırsever işbirliğiyle yapılarak Kenger Mahallesi’nde hizmet veren Sultan Kaya Çok Amaçlı Etkinlik Salonu, yıllık 100 TL bedelle 5 yıllığına Kenger Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kullanımına tahsis edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Doğal Afetlere Hazırlık Önergesi Oy Birliğiyle Kabul Edildi
İYİ Parti Grup Başkanı Yakup Yılmaz ve Ramazan Kılınç tarafından belediye meclisine, olası doğal afetlere hazırlık için komisyon kurulması teklifi verildi. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

Revizyon Uygulama ve Nazım İmar Planı Değişikliği
Mecliste görüşülen gündem maddelerinden biri olan Manisa Büyükşehir Belediyesi kararı ile Kula Belediyesi sınırları içerisinde yürürlükte bulunan1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmalarında karşılaşan problemlerin bütüncül bir şekilde çözüme kavuşturulması, yapılan plan tadilatlarının plana işlenmesi ve kentin sosyal donatı ve altyapı ihtiyaçlarının sağlıklı ve eş güdümlü çözümü amacıyla hazırlatılan1/5000 ölçekli Nazım Revizyon İmar Planının ilgili mevzuat hükümlerince  ve Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’nin  İmar Planına Dair Esaslara ilişkin maddeleri gereğince  Revizyon İmar Planı şartları taşımaması, gerekli kurum görüşlerinin alınmamış, analiz ve sentez çalışmalarının yapılmamış olması nedenleriyle reddine, mevzuata uygun olarak yeniden  düzenlenerek plan önerisinin Meclis gündemine getirilerek yetki devri verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Kula Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
 Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”
Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”