Başkan Tosun: “ Meclisin İradesi Üstünde Başka Bir İrade Yoktur”

Kasım ayı Belediye Meclisi’ne Başkanlık makamı tarafından sunulan Sözleşmeli Personel İstihdamı konusu gündeme getirildi. Sözleşmeli personel istihdamı ile ilgili genelge ve kanun maddeleri kapsamında gerekli şartları taşıyan ve mevcut olarakta zaten Belediye bünyesinde çalışan personellerin yetki ve imza yetersizliklerinden dolayı sözleşmeli personel olarak çalıştırılması ve ücretlerinin belirlenmesi konusu görüşüldü.  Gündeme gelen sözleşmeli personel istihdamı ile ilgili söz isteyen İyi Parti Grup Başkanı Yakup Yılmaz, “ Belediye Başkanımız bu hususu gerekli şekilde incelemiştir.  Sözleşmeli personel alımı Belediye Meclisinin yetkisindedir. İstihdam edilen personellerin verimliliği, sürekliliği saylayarak çalıştırılması ise Belediye Başkanının tasarrufunda olup verimli olacaksa bizim açımızdan sıkıntı yoktur” dedi.

Belediye Başkanı ve 15 Meclis üyesinin oylamaya katıldığı sözleşmeli personel istihdamı konulu müzekkere Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyelerinden Murat Yanbolu, Nedim Güner, Nejat Gülmez, Mustafa Akşehirloğlu,  Mustafa Uygun, Mustafa Sümen, Halil Gacar, İsmail Canseven evet oyu kullanırken İbrahim Kilimci, Adnan Sarı, Harun Kaşıkcı, Sait Sandallı red oyu kullandı. Müzekkerede Millet İttifakının 3 Meclis Üyesinden 2’si evet kullanırken 1 tanesi red verdi. İyi Parti Grup Başkanı Yakup Yılmaz ve Ramazan Kılınç evet oyu kullanırken Abtullah Ergin ise red oyu kullandı.

Başkan Tosun: “ Meclis, Hizmet Üretme Yeridir”
Sözleşmeli personel istihdamı konulu müzekkerenin oylanmasının ardından açıklamada bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Kula Belediye Meclisi, Kula’ya ve Kulalılara hizmet etmek için toplanır.  Tüm belediyelerde olduğu gibi resmi iş ve işlemlerin verimli bir şekilde yürütülmesi noktasında sözleşmeli personel istihdamı elzemdir. Bu konuda muhalefet gurubundan Yakup Yılmaz ve Ramazan Kılınç’a da son derece sağduyulu bir yaklaşımla destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar gerek Belediye Meclisimizde aldığımız kararlarda gerekse Belediye hizmet ve icraatlarımız da siyasi bir ayrımcılık içerisinde bulunmadık. Bugün meclisimiz izni ile aldığımız bu arkadaşlarımız zaten belediyenin çalışanları bu arkadaşlarımızın kimler olduğunu nasıl çalıştıklarını da meclis üyesi siz arkadaşlarımız tarafından bilinmektedir dedi.

Başkan Tosun “Bu meclisimizde de bunun ispatı niteliğinde bir karar almış bulunuyoruz. Belediye Meclisi’nde meclis iradesinin üzerinde başka bir irade yoktur. Tabi ki, Belediye Meclisimizi oluşturan her Belediye Meclis üyesi arkadaşımız kendine göre hür olarak fikrini ve iradesini sergilemekte özgürdür. Bu meclisi oluşturan hepimizin ortak bir amacı var o  da Kula’ya hizmet etmektir. Siyasi yol arkadaşlıklarımız veya siyasi görüş farklılıklarımızı Kula’nın menfaatleri ve geleceği söz konusu olduğunda bir kenara bırakıp hizmette birlik olmalıyız” dedi.

Başkan Tosun: “ Meclisin İradesi Üstünde Başka Bir İrade Yoktur”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
 Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”
Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”