Kula’da 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Haberin galerisi için tıklayın!

Orman Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattıkları Geleceğe Nefes Ol kampanyası için fidan dikimleri tüm Türkiye de olduğu Kula’da da yapıldı.

Ülkemizde vatandaşlara ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevre duyarlılığına katkı sağlamak amacıyla özellikle de son zamanlarda neredeyse tüm dünyada ortaya çıkan orman yangınları ile zarar gören doğa için yeniden ağaçlandırma konusunda yapılan bir proje Geleceğe nefes fidan dikim kampanyası büyük ilgi gördü. 

11.11.2020 yani bugün Kula’da da saat 11.11 de 400 kişinin katılımıyla, Kula’nın Körez mahallesinde düzenlenen törenle 2 bin fidan dikimi yapıldı.

Ağaç dikim töreninde konuşan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun “Bu çevreyi hep beraber korumak zorundayız, toprak bizim anamız toprağa ne verirsek bize kat kat güzellikler verecektir, bizim çocukluğumuzdan bu güne kadar hep söylediğimiz bir şarkı var tohumlar fidana fidanlar ağaca, Allah’a hamd olsun ki son yıllarda bakanlığımızın katkılarıyla fidanlarımız toprakla buluşuyor bugün fidan yarın nefes dediğimiz fidanlar yarın hepimize nefes olacak hem ülke hem de ilçemiz genelinde daha yaşanabilir daha nefes alınabilir bir Kula oluşturabilmek ben katılım sağlayan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum toprakla buluşturduğumuz fidanlar ülkemiz için hayırlara vesile olsun” dedi.

Ağaç dikim töreninde Kula Kaymakamı Kemal Duru “Bugün güzel bir amaç için buradayız, milli ağaçlandırma gününün 2. Sini gerçekleştiriyoruz yeşillikle dolu bir vatan daha sağlıklı daha geleceğe bakan bir vatan demektir Kula mız yeşil bir ilçe Kulamızın yüzde 28’i orman ile kaplı bu sayıları daha da çok arttırmamız lazım bunun için buradayız, bakanlığımızda düzenlenen milli seferberlik günü çok yerinde bi gün bakın bu vesile ile bugün tüm Türkiye de vatanımızın her yerinde tek bir yürek ile ağaç dikiliyor o yüzden böyle bir günün olması çok gerekliydi bu senede 2. Sini düzenlemek için buradayız geçen sene olduğu günü 11 Kasım saat 11.11 de gene buradayız geçen seneki ağaç dikimizde 11 bin fidan diktik bu sene de inşallah 2 bin fidanı toprakla buluşturacağız ve bizim yeni nefesimiz olacaklar ağacın ormanın faydaları saymakla bitmez dünyamız yaşlanıyor değişik iklimler yaşıyoruz ya dönemin en sıcak gününü ya en soğuk gününü yaşıyoruz bunun dengelenmesi için ağaç dikimini hızlandırmamız lazım ecdadımıza yeşil bir vatan bırakmalıyız yeşil bir vatan bırakmak zorundayız ben bu amaçla katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Fidan dikim programına Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, daire müdürleri, STK’lar, siyasi parti ilçe başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve kurum çalışanları katıldı.

 

Kula’da 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
 Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”
Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”