4500 Çam Tohumu Öğrencilere Dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 'Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi hayata geçiyor.

 

Öğrencilerin çevre, beden ve ruh sağlığını korumak, kişisel ve sosyal yaşamdaki bir kısım olumsuz alışkanlıklara alternatif çözüm önerileri geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak, toprağa ağaca yaşama karşı farklı bakış açıları geliştirmek için başlatılan projede ana hedef öğrencilerin çevreye karşı olan duyarlılığını arttırmak, aidiyet duygu ve sorumluluğunu geliştirmek, bu sayede çevreyi seven koruyan ve ağaçlandıran bilinçli bireyler yetiştirmek.

 

4500 Çam Tohumu Öğrencilere Dağıtıldı

 

Kula düzenlenen program ile Atatürk İlköğretim Okulunda öğrencilere tohum ve saksı dağıtıldı. Dağıtılan saksı ve tohumların nasıl dikilip bakılacağı konusunda öğrenciler bilgilendirildi. Dikilen tohumlar 1 yıl sonra 11 Kasım da çeşitli yerlerde toprakla buluşacak.

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı açıklamada “Bugün ilköğretim ve ortaöğretim olmak üzere 4500 öğrencilerimize tohumlarımızı dağıttık, dağıtılan tohumların nasıl dikilip bakılması konusunda öğrencilerimizi uyarılarımızı da yaptık inşallah dağıtılan tohumlarımız seneye 11 Kasım günü koca birer fidan olarak toprakla buluşurlar, öğrencilerimize güveniyoruz biz onlara tohum değil birer arkadaş verdik onlar bu tohumları arkadaşları gibi görecekler ve seneye inşallah kendileri kendi elleriyle fidanlarını toprakla buluşturacaklar” dedi.

 

Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen programa Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula İlçe Orman Şefi Veli Kılıç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

4500 Çam Tohumu Öğrencilere Dağıtıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
 Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”
Palabıyık “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”