Advert

Kula’da 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü Kutlandı

Kula’da 18 Mart Çanakkale Zaferi 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma töreni için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini anma programı Kula Kent Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koyma töreni sonrasında, protokol üyeleri ve Gaziler birlikte Kula Şehitliğinde kuran tilaveti ve duaların ardından kültür merkezine geçildi.

 

Kültür merkezindeki program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Kula Yunus Emre Anadolu lisesi öğretmenleri ve öğrencilerin hazırlamış olduğu program, şiirlerin okunması, sosyal deney videosu ve türküler ile devam etti. Ayrıca Kıbrıs gazisinin okumuş olduğu şiir de tüm salonun beğenisini topladı.

Programda son olarak kapanış konuşmasını yapan Kula Kaymakamı Kemal Duru “Tarihi şan ve şeref ile dolu olan milletimizin, vatanımızın kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olarak kabul edilen Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü nü kutlamaktayız, bu topraklar için canlarını gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizi ve yaşayan ya da yaşamayan tüm gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran ile anıyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru son olarak programı hazırlanmasında emeği geçen öğretmenler ve öğrencileri tebrik etti.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü kutlama programına, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkan Vekili Nejat Gülmez, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Mehmet Uçak, Kula İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Kula İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zakir Okulmuş, Gaziler, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kula’da 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü Kutlandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
219 Gram Esrar Ele Geçirildi
219 Gram Esrar Ele Geçirildi
Temizlik Devri Başlatan Girişimci Hamit Bektaş ile Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı
Temizlik Devri Başlatan Girişimci Hamit Bektaş ile Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı