Manisa’nın Kula ilçesinde Ahilik Haftası kutlamaları bugün yapılan etkinliklerle kutlandı.

 

Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ve Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birlikte hazırlanan program da ilk olarak Kent meydanında bulunan Atatürk anıtına Kula’daki oda başkanları ile birlikte çelen konuldu. Çelenk sunumun ardından program Kültür merkezinde devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan yaptı.

 

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan Ahiliğin önemine dikkat çekti.

Şadan; “Esnaf ve Sanatkarlar her zaman kalkınmamızın ve gelişmemizin taşıyıcı unsurlarından olmuştur. Milletimizin birliği ve dirliği için önemli görevler üstlenen esnaf ve sanatkar arkadaşlarımızın en önemli görevleri dürüst olmak, ahlaklı olmak, adaletli olmak, sözünde durmak ve kul hakkı yememektir. Bu prensiplere bağlı olduğumuz dönemlerde hep kalkınma, refah ve huzur içinde olmuşuzdur. Hep övündüğümüz Osmanlı dönemi  adaletin, ahlakın, dürüstlüğün zirve yaptığı dönemlerdir. Esnaf ve sanatkar olarak adaletten dürüstlükten hiçbir zaman ayrılmamayı ve daha çok çalışıp ülkemizi daha huzurlu yerlere getireceğiz. Bu dileklerle esnaf ve sanatkar arkadaşlarımıza bereketli günler dilerim” dedi.

 

Ahilik Programına, Kaymakam Kemal Duru, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, İlçe Emniyet Müdürvekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Haydar Kaşıkçı, sivil toplum kuruluş başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti Kula İlçe başkanları ve yönetimi,  daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
TSGV İzmir Temsilcisi’nden Başkan Tosun’a Ziyaret
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı
Retrobüs Hafızalardan Silinmeyecek Bir Konser Performansına İmza Attı