Advert
“SÖZ GÜMÜŞSE, SÜKUT ALTINDIR”
Gölge Adam

“SÖZ GÜMÜŞSE, SÜKUT ALTINDIR”

Kula'da yaşamak diye bir deyim, yada Kulalı olmak. Son günlerde Esnaf odalarının seçimlerini kaleme almıştım zaman zaman. Bazılarının kuyruğuna başmış olacağım herhalde mırıltıları kulağıma kadar geliyor. Öyle tehditlere, santajlara papuç bırakacak bir karakterim yok. Hani demirden korksak trene binmeyiz derler ya o cinsten. Tehditlerden korksak elimize kalem almayız. Oda seçimlerinde nelerin olup bittiğini, kimin kimlerle hangi pazarlıklar yaptığını, kısacası sizin bilmediğiniz bir çok özel yanınızı ben biliyorum. Musaade edinde olup bitenleri biraz bileyim. Burada açıklamaya kalksam taraf olduğumu düşünmenizden, bir adayın diğerine üstünlük sağlamasına vesile olurum düşüncesiyle şimdilik susuyorum. Ama bu suskunluğum bir ömür sürmeyecek bunuda bilemizde fayda var. Geçen yazımda dile getirmiştim, siz birileri hakkında bildiklerinizi kullanmaya kalkarsanız, bir diğeri de sizin kimsenin bilmediğini sandığınız sırlarınızı bildiğini, bunları da kullanmaya kalkarsa işte o zaman Kula'da 7 şiddetin de depremi hepbirlikte hissederiz derim.

 

“Söz gümüşse, sükut altındır” ata özü

Sizi acilen sükunete davet ediyorum. Bu seçimler gelip geçer ve bir gün kent meydanında, gençlik parkında olmadı bir kafede yada herhangi bir yerde bir araya gelmek zorunda kalırsınız. Tüm çabanızın Kula olmasını temenni ederim. Bu bir temenniden öteye bir talep olsun. Bu güne kadar Kula için artı ile eksi gibi bir araya gelmeyen bazı zihniyetlerin sırf kendi menfaatleri doğrultusunda birlikte hareket etmelerini yadırgamadım doğrusu. Sırf koltuk sevdasına herşeyin mübah olduğunu görüyor Kula, Kulalı. Geçmişte gördüğü tüm düzenbazlıklar gibi.

 

Bu seçimler elbet gelip geçicidir. Ha yerelde olsun ha genelde. Bu bir dernek seçimi de olabilir, bu bir meslek kuruluşu seçimide olabilir. Kimin neler yapmadığını değil, kendinizin neler yapabileceğini anlatın seçmeninize, esnafınıza. Duyuyorum da o şunu yaptı bu onu yaptı. O bunla yattı, öbürü daha güzel olan bir başkasıyla. Ayrıştırma dili size yakışmıyor beyler. Buraların birer hizmet yeri olduğunu unutmayın. Ahi evran kültürünü hatırlatırım size. Bir meslektaşının şiftah yapmadığında gelen müşterisini ona yönlendirecek kadar asil düşünceye sahip bir kuruluştan geldiğinizi de unutmayın.

 

Kula hepimizin. Kula'da birlikte yaşadığımıza göre Kula hepimizin. Kim Kula için bir çivi çakarsa Allah'ta, kul'da ondan razı olsun. Yarın hep birlikte aynı cenazenin salına girmiyormuyuz da bu kadar hırs içerisinde onun bunun açıklarını arıyorsunuz. Size şu ayet-hadis ile veda edeyim. “Müslüman, müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir müslümandan bir sıkıntıyı giderirse, Allah Teâlâ o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir müslümanın ayıp ve kusurunu örterse, Allah Teâlâ da o kimsenin ayıp ve kusurunu örter.”  Buhârî, Müslim, Ebû Dâvûd, Tirmizî

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
Başarılı Trafik Personeli Ödüllendirildi
SÖZDE YALAN  TERMİNATÖRLERİ!
SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ!